Saturday, November 24, 2012

Ja nii ongi !

Nooooniiiiiiiii!
Koolis on kõik ikka suhtselt sama, kõige rohkem nalja saab puutöötunnis havo3-ga. Tüübid on nii lahedad seal :D , nt üks tüdruk, kes ei räägi absoluutselt inglisek, tema muudkui ainult minuga suhtlekski. Mis on tegelikult väga raske. Poisid ikka käivad mul suht järgi, üritades venekeeles tere öelda :D Kusjuures 2 kuuga on see paremaks küll läinud.
Koolist veel niipalju, et varsti pannakse mind Ingliskeeles kõrgemale tasemele, mingi muu klassiga, sest nende inglisk on liiiiiiiiga lihtne minujaoks. Saate aru, nt examid, neil on isegi examid pooleldi hollandik. Täiesti ajuvaba ju. Üleüldse on neil väga lihtsad asjad. Muidu on mul koolis ikka sama, tunde rohkem ei ole ega midagi. Võib-olla võtan endale lisaks matad. Mata on toreeeee.
Üleüldiselt kodus janii, on siiski stressirohke. Koguaeg on pinge peal, et pead tegema rohkem ja rohkem keelt rääkima ja puha. Selle keelega on üldse raske, ma saan aru ja kõik, aga väga raske on sundida ennast reaalselt rääkima seda. Nagu ei taha eriti, ja siis see õvtab rohkem aega jne. Kuigi ma üritan küll. Peab ju üritama. Hostemaga on mul veidi probleeme, ta käib mulle suht närvidele.. Ta ajab koguaeg sama jama ja nagu ei kuula üldse. Ja ütleb et ma teen liiga vähe ja et mul on liiga vähe tunde jne. Aga ma ei tea ju mida teha siin eriti. Ei saa ju midagi öelda ka eriti, i mean, ikkagi oled külas põhimõtteliselt ju.
10. november, pidi meil kõigil (vahetusõpilased, kes see aasta Hollandisse tulid) suur keeletestolema, mis sisaldaks kõike: kirjutamine, lugemine ja rääkimine. Või noh, neil oligi, minul mitte. Mingi õnnetuse läbi, ma sinna ei jõudnud. Nagu ikka- mina ju :D. Põhimõtteliselt, ma ärkasin küll mingi pool kuus, et kindlasti mitte maha jääda ja puha, aga asi algas juba sellest, et kuna mu hostisa ajas päevad sassi, siis andis ta mulle vale bussiaja, niiett, mul oleks pidanud jääma napilt 2 min et rongile joosta. Aga siis avastasin ma, et mul on mu sõidukaart kadunud, kus oli 50 eur peal. Ilma selleta ei saanud ju minna. Ja siis ei oleks enam kuidagimoodi jõudnud. Lihtsalt kohutav õnn mul. YFU õnneks kuri ei olnud, ja ütles et seda juhtub tihti.  Igatahes, Mingi nädal tagasi sain siis postiga keeletesti. Pidin seda tegema enda kodus, hostvanema järelvalvega ja ainult lugemine ning kirjutamine, rääkimine jäi minu jaoks ära. See test oli suhteliselt ajuvaba. Me pole seda veel tagasigi saatnud niiett tulemustega läheb ikka aega. Tahaks niii teada juba.

hihi.

Ohh.. No nüüd ei ole küll pikka aega kirjutanud, aga eks ma siis üritan ikka jätkata jälle sealt, kus enam-vähem pooleli jäi ..
Minu hostperel on peretuttav (ta oli kunagi lapsehoidja siin. Ja neil on nüüd isegi maal seinal: Jõulud Eestis ! ) eestlane, kes elab Hollandis oma poja ja hollandlasest mehega, mina ja mu hostema käisime tal külas. Ta on hääästi tore. Ja ta poeg saab kõike eesti keelest aru aga ta ei taha seda eriti rääkida. Kui räägibki, siis siiski aktsendiga, mis on nii naljakas muarust. :D
Vahepeal oli vaheaeg vist.. Või no mitte vist, aga oli jah. See oli 20-29 oktoober siin mul. Me tegime siin vaheaja alguse nädalavahetusel Eesti vahetusõpilaste kokkutuleku. Merily, Lisette ning Kristo tulid kõik minu juurde, since ma elan suhtselt linnas ning mu hostvanemad lubavad mulle külla kõiki igal ajal. :D Enne seda oli mul muidugi palju ette valmistusi teha, ma pidin kardinad valmis õmblema ja kapi ääred ära värvima jnejne. Mis tuletab mulle meelde, et ma pole oma toast ka veel pilte üles pannud.. Igatahes, reunion. Lisette tuli kõige varem, käisime shoppamas veits, siis tuli Merily ja kuna mul on reedeti see kunstivärk , siis läksime kolmekesi sinna. Lõpuks tegime oma vahetusaastast kõik koos maale :D. Õhtul kui Kristo oli ka kohal, läksime kõik klubidesse ja värki, megalahe lihtsalt. Mul oli nii hea meel üle pika aja lõpuks jälle Eesti keelt rääkida (meil kõigil oli ma arvan) , alguses kui Lisette tuli, olin ma küll väga segaduses, et mis keelt rääkida, väga imelik oli Eesti keelt rääkida ju :D. Aga see nädalavahetus oli hästi lõbus. Pühap olid kõik läinud, aga kuna Merily elab mul suht lähedal (u 40min rongiga) ja vaheaeg oli veel, siis mõtlesime, et ma lähen veel tema juurde. Niiett kolmapäevast reedeni vist olin ma seal. See oli.. huvitav. Nägin kuidas ta elab ja värki. Ausalt öeldes, oli mul hea meel oma koju tagasi tulla, siiski vedanud minuarust :D.
Laupäeval läksin ma Amsterdami Marliesi ja Kirsteniga (klassiõed) , nad näitasid mulle veidi seda linna :D . See oli megaäge ! ma armastan Amsterdami ! Kõige huvitavam on loomulikult et linnas on rängalt tunda kanepilõhna :D . Raha mul pärast eriti järgi ei jäänud, pidi ikka midagi ostma ka ju . Pärast olime kõik nii ulmelt väsinud.
Kuna nad ei luba mul nii pikka posti teha, pean ma kirjutama mingi sada posti .. normaalne ju . :D